V jakých zemích je povolené kempování na divoko a kde je freekemping zakázaný?

Autor: Daniela Jírová 12.7.2022
Podívejte se aktuální mapu zemí, ve kterých můžete spát a parkovat na divoko. Zjistíte také, kde je povolené alespoň spaní bez kempování a kde je vše striktně zakázané.
Kde můžete kempovat na divoko a kde je freekemping zakázaný?

Každý rok se na cestovatelských fórech objevují stejné otázky. Můžu stát v Rakousku či Chorvatsku na divoko? Je možné volné parkování bez kempu u moře? Je opravdu Skandinávie zemí zaslíbenou obytným autům?

Přehlednou a aktuální mapu vytvořil Camperguru. Zeleně jsou vyznačené země, kde divoké kempování (téměř) legální, žlutě místa, kde parkování tolerováno, kemping spíše ne, a šedě země, kde je parkování na divoko omezeno a může být i pokutováno.

Kde ještě hledat informace o volném parkování obytnými autem "na divoko"?

Řadu čerstvých legislativních novinek zpracovává velmi pečlivě Martin Štrimpfl na svém webu Silver On The Road. Najdete tu i tipy na zajímavé služby typu "bezkempu" v zahraničí či slevové karty.

Velmi podrobné články o pravidlech kempování na divoko ve většině okolních zemí (Rakousko, Chorvatsko..) najdete v karavanistickém magazínu All4Camper - Kempujeme s Klárou.

Zajímají vás i další články o cestování a karavaningu? Pokračujte na náš blog.

A na co nezapomenout?

Pokud vyrážíte vlastním vozem, zde si můžete pojistit obytné auto včetně nadstandardní asistence. Pokud máte auto z půjčovny, můžete si vybrat pojištění kauce nebo storna. A všem cestovatelům se bude hodit i cestovní pojištění.