Jak zabránit ponorce na palubě obytného auta?

Autor: Aneta Málková 20.2.2023
Místo prostorného bytu či domu pár metrů čtverečních v obytňáku. To je pro někoho výzva i na pár dní, což teprve na dlouhé měsíce. A co když vám navíc společnost nedělá jen váš pes? Jak zabránit tomu, aby se z vašeho auta stala ponorka? Přijměte pár osvědčených tipů.
Jak zabránit ponorce na palubě obytného auta?

1. Připravte se

Do ledové vody taky rovnou neskočíte. Než se vydáte obytňákem na delší cestu, vyzkoušejte si s partnerem nebo rodinou víkend v Čechách. Pokud zjistíte, že to není váš šálek kávy, ušetříte si spoustu nervů, času a peněz. Navíc – můžete si také vyzkoušet různé typy aut a rozhodnout se, který potřebám vaší posádky nejvíce vyhovuje.

Rodina v obytném autě

Než se vydáte obytňákem na delší cestu, vyzkoušejte si víkend v Čechách

2. Slaďte se

Na každé takové výpravě je nejlepší, že jste pořád všichni spolu. A to nejhorší je, … že jste pořád všichni spolu. Ohleduplnost je proto nutností. Jste-li ranní ptáče, jděte se projít a nechte noční sovy ještě "dopéct".

Program volte tak, aby byl spravedlivý z hlediska dětské a dospělácké preference. Odložte mobily a zahrajte si společenské hry. Nežeňte se za množstvím navštívených pamětihodností, nýbrž společných vzpomínek.

Rodina se baví v obytném autě

Nežeňte se za množstvím navštívených pamětihodností, nýbrž společných vzpomínek

3. Najděte si čas pro sebe

Čím delší výprava, tím nutnější je najít si občas chvilku jen pro sebe. Jinak budete brzy shánět nejbližší spoj do jiné galaxie. Ale kapitán Picard má i tak dost napilno, tak si raději čas od času běžte zaběhat, nakoupit na trh nebo třeba prohlédnout galerii v sestavě 1+0.

Káva u moře

Na delších výpravách si občas vyrazte jen v sestavě 1+0

4. Pohyb

Vycházka, trek, cvičení, běh, kolo, kajak. Volte jakýkoliv pohyb venku, ideálně denně. Kromě způsobu, jak poznat novou krajinu, je to totiž univerzální zlepšovač nálady, posilovač imunity, vzor pro děti, zdroj kondice.

Rodina v kajaku na moři

Volte jakýkoliv pohyb venku, ideálně denně - zlepšíte náladu, kondici i imunitu

5. Komunikace

Kdysi se říkalo, že kdo si chce otestovat vztah , má vyrazit na vodu. My říkáme, vyrazte obytným autem!

Na tak malém prostoru před (zlo)zvyky druhých neutečete a otestujete si svou toleranci.

Pokud jste pár, může to být skvělý akcelerátor otázky, zda máte společnou budoucnost.

Pro vaši rodinu je to zase jedinečná příležitost upevnit vzájemnost a probrat témata, na která není v běžném režimu vhodná konstelace. A jestliže mezi vámi existuje nějaký zakopaný pes nebo třináctá komnata, během cesty dost pravděpodobně vyjde najevo.

Pohodový večer v obytném autě

Na cestách je jedinečná příležitost upevnit vzájemnost a probrat všechny témata

Harmonii na vaší palubě přeji!

Autorka spolu se svým mužem Tomášem, malým synkem Adamem, dcerkou Anežkou a psem Bondem vyráží pravidelně na delší cesty světem v obytné dodávce. Na svých cestách spoléhají na pojištění Vansafe. Jejich zážitky a projekt Adamova velká cesta můžete sledovat na facebooku a na Instagramu.

Zajímají vás i další články o cestování a karavaningu? Pokračujte na náš blog. Nebo mrkněte rovnou i na článek o unikátním pojištění, které opravdu kryje rizika karavaningu.