Jaké pojištění si vybrat pro vlastní obytné auto nebo karavan?

Autor: Daniela Jírová 20.5.2022
Máte obytné auto a hledáte výhodné pojištění, povinné ručení a asistenci? Bojíte se nečekané nehody, krádeží nebo že zůstanete viset na silnici? Už nemusíte. Poradíme, jak si s pojištěním Vansafe můžete užít cestování bez starostí.
Jaké pojištění si vybrat pro vlastní obytné auto nebo karavan?

Sami cestujeme a víme, že na dovolené s obytným autem se může stát doslova cokoliv. A proto jsme připravili exkluzivně s Allianz pojišťovnou pojištění ušité na míru vlastníkům obytných vozidel, které na českém trhu chybělo. Své pojištění si seskládáte jako stavebnici a online.

Kromě nezbytného povinného ručení se určitě vyplatí myslet na havarijní pojištění, případně na doplňkové připojištění. Tak budete bezpečně krytí nejen při nehodě, krádeži, vandalismu, ale i při nejrůznějších poruchách nebo problémech, které vám mohou cestování snadno a rychle pokazit.

Povinné ručení

Základním, a i ze zákona povinným pojištěním, je tzv. povinné ručení (pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla). To znamená, že pokud způsobíte dopravní nehodu, tak se škody na zdraví, životě nebo majetku třetích osob budou hradit právě z tohoto pojištění. U nás si ho můžete výhodně sjednat až do výše velkorysého limitu 200 milionů Kč.

Nemusíte nikam chodit ani s nikým telefonovat, vše si vyberete online během pár minut. Zaplatíte bezpečně kartou, převodem, přes GoPay nebo Apple Pay. Zelená karta a potvrzení o pojištění přijdou e-mailem, obratem nebo nebo nejpozději druhý den.

Jako bonus získáte zdarma základní asistenční služby. V případě poruchy nebo poškození vozidla můžete využít opravu na místě (max 1 hodina), odtah do nejbližšího servisu a odvoz posádky (do 50 km). Asistenční služba je k dispozici nepřetržitě. Pomohou i zařídit vhodný servis, odtah vozidla a třeba i tlumočit po telefonu.

TIP VANSAFE

V případě, že své obytné auto půjčujete, nezapomeňte si sjednat povinné ručení v režimu půjčování. A nezapomeňte také na to, že povinné ručení musí mít i obytný přívěs.

Nehoda aut

Hradíme škody, které způsobíte, až do 200 milionů Kč

Vyplatí připravit i na další rizika, která cestou můžete potkat. A protože jich není málo, k povinnému ručení jsme připravili i velkorysé havarijní pojištění, širokou nabídku nejrůznějších připojištění nebo nadstandardní asistenci s odtahem ze zahraničí zcela bez limitu Campres Club. A sjednáte si je stejně jednoduše. Libovolnou kombinaci pojištění si totiž poskládáte sami.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění se narozdíl od povinného ručení vztahuje na škody na vašem vlastním vozidle a může vás kromě škody při dopravní nehodě chránit i proti dalším častým rizikům.

Naše havarijní pojištění vás a vaše auto kryje pro případ:

havárie,

odcizení,

živelní události (pád stromu, kroupy, vichřice a další),

vandalismu,

srážky se zvířetem,

i poškození zaparkovaného vozu zvířetem (např. překousnutí kabelu hlodavcem).

Můžete si vybrat celoroční pojištění nebo se jen krátkodobě připojistit na dovolenou. Obytné auto či přívěs kryjeme v základu včetně nadstandardní výbavy jako jsou např. markýzy, držáky kol atd.

Co dostanete zdarma k havarijnímu pojištění? Využít můžete základní asistenční služby: v případě poruchy nebo poškození opravu na místě (max 1 hodina), odtah do nejbližšího servisu a odvoz posádky (do 50 km). Asistenční služba je k dispozici nepřetržitě. Pomohou i zařídit vhodný servis, odtah vozidla a třeba i tlumočit po telefonu.

Zničené auto

K havarijnímu pojištění získáte zdarma nárok na čerpání asistenčních služeb

Jaké jsou podmínky pro uzavření havarijního pojištění?

Maximální pojistná částka je 15 milionů Kč, ale v případě vyšší částky rádi připravíme individuální nabídku. Samozřejmostí je v případě parciální škody plnění v nových cenách, v případě totální škody je limitem obecná cena vozidla v době pojistné události.

Havarijní pojištění sjednáváme se spoluúčastí, kterou si můžete vybrat přesně namíru podle svých potřeb (ve výši 5 % nebo 10%, či 5 000 nebo 10 000 Kč z pojistného plnění). Můžete si ho sjednat pro vozidla, od jejichž první registrace neuplynulo více než 20 let.

Všechny nezbytné dokumenty vám po zpracování žádosti pošleme e-mailem, zpravidla nejpozději do druhého dne. K aktivaci krátkodobého pojištění je pak ještě nutné pořídit fotodokumentaci vozidla podle jednoduchého návodu a zaslat nám ji e-mailem.

Víte, že pokud své obytné auto občas půjčujete, že běžné havarijní pojištění toto riziko nezahrnuje? Doporučujeme proto uzavřít specifické pojištění i pro režim půjčování. Ve Vansafe jsme připravili výhodnou krátkodobou variantu v tomto režimu, kterou můžete uzavřít třeba jen na 1 týden. Nemusíte se pak obávat rizik a toho, že náklady na opravu nebo bolestné bude někdo vymáhat po vás.

Jelen

Kryjeme vás pro případ havárie, odcizení, živelní události, vandalismu i srážky se zvířetem

Asistence pro obytná auta bez limitu ujetých km - Campers Club

Pokud chcete mít na cestách opravdu jistotu, doporučujeme naši novinku vyladěnou přímo pro karavanisty, prémiovou asistenční sližbu Campers Club. Členové získají asistenci na míru pro své obytné auto s širokým krytím (odtah do ČR bez limitu) a náhradní obytku zdarma až na 14 dní. A mohou využít i spoustu dalších benefitů – slevy od renomovaných partnerů nebo pomoc expertů.

Asistenci jsme spolu s Global Assistence "ušili" na míru obytným autům a karavanům. V případě potíží pro vás vyrazí pomoc bez průtahů a s odpovídající technikou. Náhradní vozidlo přistaví ve stejné kategorii jako je to vaše.

Tým techniků a řidičů Global Assistance patří ke špičce v oboru. Mají dlouholeté zkušenosti a pravidelně se školí. Ještě před výjezdem se proto velice dobře připraví na řešení vašich potíží.

K dispozici mají totiž veškeré parametry vašeho auta i fotografie a detailně prozkoumají jeho specifika. Podle toho vyberou adekvátní techniku, případně doplní nadstandardní vybavení či náhradní díly, které mohou být pro váš vůz a vaši poruchu potřeba.

V čem je asistence unikátní?

Dispečink v režimu 24/7

Profesionální a dobře vybavený tým

Špičková technika připravená i na atypické vozy

Odtah do ČR je nově zcela bez limitu ujetých km

Oprava na místě do 60 minut zdarma nebo bezpečný odtah

Náhradní obytňák ve stejné kategorii až na 14 dní

Atraktivní slevový program u partnerů

Odtah pro obytné auto

Auta jsou špičkově vybavená – dokážou bezpečně naložit auto se zlomenou poloosou nebo atypický obytňák

Víme, že pro vaši pohodu je klíčová rychlá pomoc. Proto většina drobných zádrhelů umíme vyřešit do 60 minut a takový zásah je pro členy klubu zdarma. Patří sem například výměna pneumatiky, odemčení zabouchnutého auta, pomoc se startem s vybitou baterií, dovezení chybějícího paliva nebo oleje.

V případě větší poruchy vás zdarma odtáhneme do nejbližšího servisu, kde pomůžeme domluvit opravu. Pokud oprava není možná do 48 hodin, máte nárok na repatriaci a my odtáhneme váš vůz do ČR zdarma a zcela bez limitu ujetých kilometrů.

Odtahový vůz pro velké obytky od Global Assistence

Global Assistance disponuje potřebnou technikou a dokáže odtáhnout i tu největší obytku (bez limitu km)

Široká nabídka doplňkových připojištění

Abyste na cestách byli úplně v pohodě a bezpečí, můžete si online zařídit i jakékoliv připojištění. Pokud si na cesty berete i elektroniku, nezapomeňte na pojištění zavazadel s dostatečně velkým limitem, protože ve Vansafe za zavazadla považujeme i je. A co všechno si můžete vybrat?

pojištění skel ve vozidle (všechna okna včetně střešních a plastových)

pojištění do pořizovací ceny vozidla (GAP)

pojištění zavazadel (včetně jízdních kol)

úrazové pojištění posádky vozidla

TIP Skla jsou součástí vozidla a při jejich poškození můžete čerpat náhradu z havarijního pojištění, ale při sjednání připojištění se vám neodečte žádná spoluúčast. K aktivaci tohoto pojištění je nutné pořídit fotodokumentaci podle jednoduchého návodu a zaslat nám ji e-mailem.

Kola na autě

Nezapomeňte na cestovní pojištění, které ochrání i vaše kola

Dejte si ale pozor na další nástrahy, které mohou zasáhnout do vašeho rozpočtu při cestování. A nemusí to být jen úraz nebo nemoc, ale třeba ztráta dokladů nebo jízdních kol. Doporučujeme proto rozhodně nepodceňovat cestovní pojištění. Ve Vansafe jsme připravili velkorysé cestovní pojištění s dostatečnými limity i šíří krytí speciálně pro cesty obytným autem. Součástí je i pojištění odpovědnosti a základní úrazové pojištění.

TIP Víte, že jízdní kola na nosiči většina pojišťoven nekryje? Přečtěte si Jak pojistit jízdní kola, aby byla při krádeži 100% krytá i v noci a na nosiči mimo vůz.

Inspirovali jsme vás? Prozkoumejte všechny podmínky pojištění obytného auta a vyzkoušejte, jak snadno a pohodlně si poskládáte vlastní kombinaci na míru!

Spočítat pojištění

Zajímají vás i další články o cestování a karavaningu? Pokračujte na náš blog.