Nikdo se domů nevrátí stejný jako předtím. Sólo cestovatelky: Vantastic Yve

Autor: Aneta Málková 25.8.2022
Němka Yve je na silnici nepřehlédnutelná. Její krásný starý Mercedes už s ní projel kus Evropy a nejvíc si zamilovali země Pyrenejského poloostrova - Španělsko a Portugalsko.
Sólo cestovatelky: Vantastic Yve

Sólo cestovatelky, fenomén posledních let. Ženy, které samy brázdí Evropu obytnými dodávkami. Proč se do takového dobrodružství pouští? Nemají strach? A co si z toho odnáší? Tří takových nomádek jsme se zeptali. Seriál odstartovala Jana Bejčková s dodávkou Kolodějem a zpovídali jsme i Kláru Medek alias Malou Cestovatelku. A dnes pokračuje Vanstastic Yve.

1. Proč cestovat sama? A proč ne?

Jsem šťastná, že jsem měla dost odvahy vyrazit cestovat a objevovat svět sama. A jednoho dne ten správný partner přijde :).

 Yve v dodávce

Jsem šťastná, že jsem měla dost odvahy vyrazit cestovat a objevovat svět sama

2. Vzpomeneš si na první moment, kdy tě napadlo vyrazit na cestu sólo?

Upřímně, já jsem takhle neuvažovala. Spíše to bylo - ok, když se mnou tedy nikdo nejede, pojedu sama :). Ostatně, proč ne sama?

3. Pomyslela sis někdy během cesty, že to byla pěkná blbost?

Nikdy! Byl to ten nejlepší nápad vůbec!

 Yve v dodávce

Němka Yve se starým Mercedesem je na silnici nepřehlédnutelná

4. Měla jsi někdy strach, pocit nebezpečí?

Ne... No možná jednou, dvakrát, když byly v okolí trochu podivní lidé.. Ale naprostou většinu času jsem se cítila bezpečně.

5. Vrátila se domů ta stejná ženská?

Nikdo se domů nevrátí stejný jako předtím :). Tolik jsem se toho naučila. Cestovatelské zkušenosti jsou ty nejlepší pro osobní růst a rozvoj.

 Vantastic Yve

Nikdo se domů nevrátí stejný jako předtím :)

6. Nějaký obzvlášť silný okamžik?

To bylo tolik momentů.. nejsilnější jsou asi takové, kdy se mi něco přihodí, potřebuji pomoc a zjistím, v tom že nikdy nejsem sama!

7. Motto tvé cesty?

To je tedy opravdu těžká otázka.. :) Tady a teď!

Sólo cestovatelku Vantastic Yve můžete sledovat na Instagramu.

Zajímají vás i další články o cestování a karavaningu? Pokračujte na náš blog.

Ať už si jezdíte samy/i nebo s větší posádkou kromě povinného ručení, případně havarijního pojištění nezapomeňte na cestovní pojištění. Doporučujeme přibrat i velkorysé připojištění asistence na cestách PLUS. Vše si poskládáte v našem konfigurátoru jako stavebnici. Online a během pár minut.

Spočítat pojištění